09
08
07
06
05
04
03
02
01
tr_facebook
tr_twitter
Blog

İnternet Reklamcılığı

En doğru internet reklam formatlarını kullanarak; performansa yönelik, sonuç odaklı kampanyalar planlar ve uygularız. Reklam kampanyaları medya planlama aşamasında markanızın hedef kitlesini göz önüne alarak kreatif görsel ve içerikleri oluştururuz. Kampanya yayın sürecini yönetir, sonuçlarını net bir şekilde analiz ederek, size raporlarız. Markanız adına yöneteceğimiz internet reklam kampanyaları ile yatırımınızın geri dönüsünü artarak alırsınız.
İnternet Reklamları ile hedef kitlenize ulaşır; ölçülebilir, kesin ve hızlı çözüm sağlarız.

Google Reklamları

Google, Arama Motoru Pazarlama kavramı altında, reklamverenlerin kullanımı amacı ile “Adwords” reklam servisini sunmaktadır. Google Adwords, arama motoru sonuç sayfalarında sayfa içi, en üst ve en alt alanda ve sağ kolonda reklam yayınlamayı sağlayan servistir. Google Reklamlarının en önemli avantajı, hedef kitlenize direkt ulaşımdır. Reklam içeriğiniz; kurum veya markanız ile ilgilenen, hizmetlerinize ihtiyaç duyabilecek potansiyel kullanıcılara gösterilir. Sadece google reklamlarına tıklayarak hedef web sitesine yönlenen kullanıcı başına ücretlendirme yapılır. Google reklam kampanyaları kapsamında, öncelikli olarak markanızın ihtiyaçlarını ve hedeflerini saptarız. Markanızın ihtiyaçlarına yönelik anahtar kelimeleri tespit ettikten sonra reklamın gösterilmesi gereken doğru kitleyi belirleriz. Bu kitleyi göz önüne alarak detaylı hedefleme yaparız ve reklam harcaması ile en yüksek kalitede tıklama oranını elde etmeyi amaçlarız.

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları, Facebook üzerinde markanızın yada işletmenizin reklamını kolayca yapabileceğiniz çok avantajlı bir internet reklam uygulamasıdır. Facebook reklamlarında yaş, cinsiyet, medeni hal, şehir, eğitim gibi birçok hedefleme seçeneği bulunmaktadır. Facebook reklamları tıklama başı (CPC) ve gösterim başı (CPM) olmak üzere iki türlü reklam yayınlanma seçeneğine sahiptir. Markanız için yapacağımız detaylı hedefleme ile doğru hedef kitleye ulaşarak,markanızın tanınırlığını sağlarız ve ürünlerinizin satışını arttırırız. Ayrıca markanız için oluşturacağımız uzun dönemli bir iletişim stratejisi kapsamında, Facebook Reklamları ile Facebook sayfanızda takipçi kitlesi oluştururuz ve bu kitleyi potansiyel müşterilerinize dönüştürmeyi amaçlarız.

Alternatif Reklamlar

İnternet Reklamcılığı kapsamında bulunan formatlar sürekli gelişmektedir ve yayıncı web sitelerinin kuralları dahilinde yeni internet reklam çeşitleri türetilmektedir. Bu doğrultuda, dijital medya planlama kapsamında yeni internet reklam çeşitlerinin takibi ve markaya uygun olanların planlama kapsamına alınması önem taşımaktadır. Alternatif internet reklam uygulamaları kapsamında, sayfa giydirme olarak da tabir edilen Pageskin uygulaması, sayfanın üzerine açılan ve animasyonlardan oluşan Takeover uygulaması, sayfada bulunan video’ların içerisine entegre edilen Preroll ve benzeri uygulamalar en çok bilinenler arasında yer almaktadır. Bir diğer uygulama olan ve akıllı linkler olarak da adlandırılan linkz reklam modeli de performansa dayalı ve etkin bir uygulamadır. Markanızın ihtiyaçları doğrultusunda, ek olarak yukarda belirtilen alternatif internet reklam uygulamalarından en etkin olanları seçeriz ve bu uygulamaların görsel, anime vb. tasarımlarını yaratarak kampanya kapsamında kullanılmasını sağlarız.